Kamenné koberce

Směs přírodního kameniva a speciálních pryskyřic

Provádíme prodej a realizace kamenných koberců
Našimi největšími dodavateli v roce 2016 byli:

  • „TOPSTONE“ – celý systém kamenných koberců ze směsí přírodního kameniva a speciálních pryskyřic pod názvem EpoStone
  • „LENA CHEMICAL“ – speciální pryskyřice do přírodního kameniva a na úpravy povrchů
  • „DEN BRAVEN“ – celý systém kamenných koberců ze směsí přírodního kameniva a speciálních pryskyřic pod názvem PerfectStone
  • „MPL Ostrava“ – celý systém kamenných koberců ze směsí přírodního kameniva a speciálních pryskyřic pod názvem SmartStone

Kamenný koberec je originální povrch ze směsi přírodních kamínků a speciálního pojiva zejména epoxidové pryskyřice. Po vytvrzení tohoto pojiva vytváří pevný a přírodní povrch bez spár. Je mrazuvzdorný a nenáročný na údržbu. Dle způsobu povrchové úpravy je buď voděpropustná = otevřená struktura, nebo voděnepropustná = uzavřená struktura. Je použitelná jak v exteriéru tak interiéru a vhodný na podlahové vytápění. Pro vysokou pevnost vhodný i pro pojezd automobilů. Velmi dobře se opravuje.

TOPSTONE

materiál pro povrchovou úpravu ze směsi přírodního kameniva říčních kamínků nebo drceného mramoru a speciální pryskyřice.
TopStone je jediný originální povrch ze směsi přírodních kamínků a unikátního pojiva s nejdelší tradicí ve svém segmentu. Kvalita povrchu TopStone souvisí s kvalitou speciální pryskyřice s certifikací vývoje a unikátních pevnostních parametrů. S kamínkovým povrchem TopStone získáte celistvou plochu beze spár, která má krásný přírodní vzhled, je mrazuvzdorná, unikátně vodopropustná, neklouže a je nenáročná na údržbu.

Produkty

Říční kamínek

Říční kamínky TopStone můžete aplikovat díky systémům TopStone na vodorovnou i svislou plochu jak v exteriéru, tak i v interiéru.

City Stone Dark
City Stone Dark
« 1 z 9 »

Mramorový kamínek

Mramorové kamínky TopStone můžete aplikovat díky systémům TopStone na vodorovnou i svislou plochu jak v exteriéru, tak i v interiéru.

Grigio Occhialino
Grigio Occhialino
« 1 z 15 »

Perleťový kamínek

Perleťové kamínky TopStone můžete aplikovat díky systémům TopStone na vodorovnou i svislou plochu v interiéru.

Blue
Blue
« 2 z 8 »

Systém TopStone Interiér

TopStone v interiéru kombinuje to nejlepší, co od podlah očekáváte, chcete.
Funkce: podlahová hmota jinak také kamenný koberec vhodný do všech typů interiérů.
Použití: obývací pokoje, ložnice, kuchyně, koupelny, vstupní haly, výstavní plochy, zimní zahrady, chodby, schodiště, sauny, okolí vnitřních bazénů, garáže, sklepy, průmyslové prostory Kamenný koberec TopStone je směsí unikátního interiérového pojiva EpoStone Clear a přírodních mramorových či říčních kamínků.
Výhody: přírodní vzhled, snadná údržba (vysávání, zametání, vytírání vlhkým hadrem, mopem, parní čištění), povrch pocitově nechladí (výborný v kombinaci s podlahovým topením), neobsahuje nonylfenol a rozpouštědla, po vytvrzení zdravotně nezávadný, kombinuje výhody všech typů podlah, přírodní vzhled, dlouhá životnost, velká mechanická odolnost, kročejový útlum (nepřenáší rázy, vibrace), kombinovatelnost s jinými povrchy, lze vytvářet nejrůznější dekory, mozaiky, barevné kombinace, možnost pokládky (aplikace) bez omezení % vlhkosti podkladu, povrch TopStone slouží i jako vyrovnávka.
Vlastnosti:

Systémy TopStone Exteriér

TopStone kamenný koberec, radost při každém kroku.
Funkce: kamínkový povrch, podlahová hmota, jinak také kamenný koberec pro finální povrchovou úpravu betonových a jiných zpevněných ploch a podlah, kamenný koberec TopStone je směsí unikátního certifikovaného pojiva EpoStone a přírodních říčních či mramorových kamínků.

Použití: terasy, chodníky, balkóny, schodiště, vjezdy, příjezdy, garážová stání, okolí bazénů, veřejná prostranství, bytové a průmyslové prostory, dekorace v zahradní architektuře
Výhody: přírodní vzhled, vysoká pevnost s dlouhou životností, propouští vodu, neklouže a je mrazuvzdorný, snadno tvarovatelný, celistvý povrch beze spár, neobsahuje nonylfenol a rozpouštědla, po vytvrzení zdravotně nezávadný.
Vlastnosti:

TopStone Stěnový Systém

Kamenný koberec TopStone lze aplikovat nejen na vodorovné plochy, ale také na svislé plochy bez nutnosti použití fixace – bednění. Velmi jednoduchou formou, se stěnovým systémem TopStone vytvoříte netradiční a jedinečnou stěnovou aplikaci z přírodních materiálů.
Funkce: Vytváření originálních designových povrchů, stěn, soklů, sprchových koutů atd., kamenný koberec TopStone na stěnu je směsí unikátního certifikovaného pojiva TopWall a přírodních říčních, mramorových kamínků či perleťových kamínků.

Použití: možnost využití pro všechny typy podkladů, využití jak v interiéru na svislé, ale i vodorovné plochy, kuchyňské linky, sprchové kouty, stěny za televizí, šatní stěny, opravy sloupů, dekorace… Při aplikaci do mokrých prostor doporučujeme strukturu povrchu TopWall uzavřít epoxidovým gelem TopGel
Výhody: vysoká voděodolnost, 2v1 – penetrace s pojivem v jednom, přírodní vzhled, vysoká pevnost s dlouhou životností, částečně drenážní, rychlé vytvrzení, vyšší UV stabilita, snadno tvarovatelný, celistvý povrch beze spár, neobsahuje nonylfenol a rozpouštědla, po vytvrzení zdravotně nezávadný.
Vlastnosti:

TopStone stěnový systém

A) TopWall – základní otevřená struktura – základní otevřená struktura TopWall je použita v prostorách, kde nedochází k trvalému zatížení vodou, je směsí pojiva TopWall a vybraných říčních, mramorových či perleťových kamínků – nejlépe frakce 2-5 nebo 2-4 mm.

B) TopWall Hard- uzavřená struktura – je směsí pojiva TopWall a vybraných říčních, mramorových či perleťových kamínků – nejlépe frakce 2-5 nebo 2-4 mm a po vytvrzení zpevněná a uzavřená epoxidovým gelem TopGel.

Systém TopStone – Řešení vodopropustného povrchu na nezpevněných plochách

Systémy TopStone nabízí funkční systémové řešení pro nezpevněné plochy, municipální využit.
Možnosti použití: všude tam, kde je potřeba zvýšit pevnost a pružnost TopStone systému, průjezdové cesty, parkoviště, cesty pro golfové vozíky, nezpevněné, nesoudržné podklady, zámkové dlažby, apod., aplikace na nezpevněné podloží, nezpevněné plochy, příjezdové cesty, veřejná prostranství, biotopy, povrchy, ve kterých potřebujeme dosáhnout větší stability podloží bez nutnosti rozsáhlých výkopových prací jako u ostatních klasických substitutů MUNICIPÁLNÍ VYUŽITÍ – řešení vodopropustného povrchu
Funkce: pokládka povrchu TopStone na nezpevněný podklad
Vlastnosti: vysoká pevnost v tlaku, drenážnost, laterální (boční) přenos zatížení – snížení tlaku na podloží.

Systémy povrchů TopStone – nezpevněné plochy

A) TopStone Mesh – systémové funkční řešení pro nezpevněné plochy – hlavní součástí systému TopStone Mesh je produkt TopMesh, který využijeme všude tam, kde je potřeba zvýšit pevnost v ohybu a pružnost TopStone systému.
Výhody: drenážní povrch v celé tloušťce, snadná tvarovatelnost, celistvý povrch beze spár
Použití: na plochy jako jsou „vyšlapané chodníky, zahrady, parky, parkovací a odstavné plochy

B) TopStone Cell – pokládka povrchu TopStone na nezpevněný podklad – systém TopCell používáme v površích, ve kterých potřebujeme dosáhnout větší stability podloží bez nutnosti rozsáhlých výkopových prací jako u ostatních klasických substitutů.
Výhody: drenážnost, zpevnění břehů, zamezuje vyplavování podkladů, odpadá nutnost odvádění povrchové vody, propustnost vody perforací, zamezování tvorby „jezírek Použití: nezpevněné plochy, příjezdové cesty, veřejná prostranství, biotopy, povrchy, ve kterých potřebujeme dosáhnout větší stability podloží bez nutnosti rozsáhlých výkopových prací jako u ostatních klasických substitutů.

TopStone Balkon Systém

Komplexní řešení balkonového systému s produkty TopStone.

Možnosti využití:

  • balkony
  • lodžie
  • terasy
  • vstupní rampy

Výhody: systémové řešení, zkrácená doba aplikace, nízká hmotnost spádové vrstvy, možnost pokládky prefabrikovaných dílů na typizovaný rozměr balkónu nebo pokládka homogenní hmoty, kterou se tvarují složitější detaily, tepelně izolační vlastnosti, zvukově izolační kročejový útlum až 20db.

Návod na použití:
1. Těleso balkonu musí být zbaveno všech nesoudržných částí a zbytků stávajících vrstev (osekání, broušení, vysátí).
2. Pokud z tělesa balkonu vyčnívá, nebo je obnažena výztuž, je nutné ji zasanovat (obrousit, očistit drátěným kartáčem, antikorozní nátěr).
3. Po zaschnutí penetrace (cca po 6-12 h, v závislosti na teplotě vzduchu a podkladu) provádíme TopLayer spádovou vrstvu z lehčeného kameniva do požadované tloušťky a spádu, jedná se o homogenní hmotu pojenou epoxidem, která se aplikuje jako povrchy TopStone nerezovým hladítkem, čištěným acetonem.
4. Po vytvrzení spádového klínu (cca po 6-12 h, v závislosti na teplotě vzduchu a podkladu) aplikujeme uzavírací vrstvu z TopFilleru, kterým uzavřeme póry v spádovém klínu a připravíme si ideální podklad pod hydroizolační membránu TopPur, osadíme plechovou okapnici taktéž do tmelu TopFiller, nebo na Mamuta.
5. Po vytvrzení TopFilleru (cca po 6-12 h, v závislosti na teplotě vzduchu a podkladu), provedeme montáž výztužné hydroizolační bandáže ve spojích, vodorovná, svislá plocha (stěna / podlaha), prostupující konstrukce (zábradlí, sloupy, kotvící prvky), plechové okapnice, balkonové profily – na takto připravený podklad aplikujeme hydroizolační membránu TopPur zubovým hladítkem s trojúhelníkovým zubem, výška zubu 3 mm a po celkové aplikaci hydroizolace, provedeme odvzdušnění odvzdušňovacím válečkem – po zaschnutí hydroizolace (cca po 6 – 12 h, v závislosti na teplotě vzduchu a podkladu), provádíme aplikaci povrchu TopStone dle manuálu.

Nosným prvkem TopStone Balkon Systému je TopLayer.
Použití: velmi atraktivní materiál pro svou všestrannost použití, vytvoření spádové vrstvy v min. sklonu 1,5% pomocí TopLayer, pokládka prefabrikovaných panelů, tyto se pokládají do tmelu TopFiller, po aplikaci penetrace TopFix je nutné bandážování spojů, dilatací, okapových profilů, prostupů apod., penetrace TopFix je dle nasákavosti podkladu a jeho stáří aplikována i pod TopLayer, zásyp kamenných, cihelných kleneb při rekonstrukcích, rekonstrukce dřevěných trámových stropů, stropní a podlahové konstrukce, tepelně izolační zásyp v podkrovním prostoru – pochůzí, čistitelný, tepelně izolační násyp – jednoplášťová střecha, SDK, dřevotřísková podlaha – podsyp, zásyp zemních a mostních konstrukcí, odlehčovací nosný podsyp silnic a dálnic, vegetační střechy
Funkce, výhody: chemicky stálý, mrazuvzdorný, malá objemová hmotnost 200 – 500 kg/m – 12x lehčí než beton, rychlá aplikace, třída reakce na oheň A2, pohlcuje rázy, netříštivý, odolnost proti hlodavcům a plísním, odpadá mokrý proces při pokládce – zkrácená doba aplikace, systémové řešení, možnost pokládky prefabrikovaných dílů na typizovaný rozměr balkónu, možnost pokládky namíchané směsi TopLayer v různých rozměrech a tloušťkách dle podkladu, tepelně izolační vlastnosti

Snadná údržba a úklid: povrch se udržuje mechanickým způsobem: hadrou, prachovkou, tlakovou vodou do 40 °C, párou. Chemická údržba běžnými čisticími prostředky, odolné skvrny mohou být odstraněny např. benzínem, acetonem.
Kvalita TopStone: povrch TopStone je výsledkem mnoha let vývoje, prošel laboratorními testy a je založen na patentované technologii pojiva (pryskyřice). Jeho kvalita spočívá v odpovídajícím váhovém podílu pojiva na metr čtvereční povrchu a přesném stanovení vydatnosti materiálu. TopStone je zkrátka unikátní a poctivé řešení.
TopStone a zdraví: pojivá kamenných koberců EpoStone, Epostone Clear, TopWall jsou zdravotně nezávadná, neobsahuje nonylfenol a jsou šetrná k životnímu prostředí.

Cena

Cena povrchu obsahuje pojivo tj. chemické složky (pryskyřice sl. A a tvrdidlo sl. B) a plnivo tj. říční nebo mramorové kamínky a to v poctivém množství v lety ověřené kvalitě. TopStone je poctivé řešení za poctivou cenu.

Budete li mít zájem o realizaci kamenného koberce bezplatně provedeme zaměření, poradenství a zpracování cenové nabídky, stačí jen zavolat na t.č.: 777329116 nebo napsat poptávku e-mailem: info@pk-staf.cz
Budete li mít zájem o koupi materiálů pro realizaci kamenného koberce svépomocí, stačí jen zavolat na t.č.: 777239116 nebo napsat poptávku e-mailem: prodej@pk-staf.cz nebo se zastavit na prodejně ul. Náměstí 10, Kravaře, PSČ 74721.

Použití materiálu
Materiál je vhodný pro úpravu nebo renovaci starých a nových betonových ploch v exteriéru i interiéru. Konkrétně lze materiál použit pro úpravu chodníků, teras, balkonů, příjezdových cest či vjezdů do garáží, okolí bazénů, venkovních schodů a schodišť.
Spotřeba materiálu
Spotřeba materiálu souvisí s doporučenou tloušťkou povrchu. Doporučená tloušťka povrchu u říčních kamínků je pro pochůzí plochy 1,5 cm a pro plochy pojízdné 2cm. Doporučená tloušťka povrchů u mramorových kamínků je pro pochůzí plochy 1 cm a pro plochy pojízdné 1,5 cm. V případě realizace svislých ploch a v případě, že podklad není ideálně rovný, doporučujeme při objednání materiálu počítat s dostatečnou rezervou (min. 15 %). Únosnost výsledného povrchu
Únosnost souvisí s kvalitou podkladních vrstev a tloušťkou povrchu. Povětrnostní podmínky pro pokládku Pokládku doporučujeme provádět za pěkného počasí, venkovní doporučená teplota nesmí klesnout pod 10 °C. Limitní teplota je 5°C. V případě deště pokládku nerealizujte.
Pokládka na staré betonové povrchy
Materiál je vhodný na úpravu starých betonových povrchů, je možné jej použít také na zámkovou dlažbu, pokud je položena v podkladním betonu. Dále je také možno materiál použít na staré povrchy s keramickou dlažbou, pokud dlažba tvoří pevný podklad. V případě trhlin a prasklin v původním podkladním betonu je bezpodmínečně nutné vybourat nesoudržné a vydrolené části betonu pryč, povrch zbavit nečistot, provést penetraci materiálem TopFix a případné trhliny vyplnit tmelem TopFiller nebo lze nerovnosti a výtluky dorovnat materiálem TopStone a následně realizovat pokládku doporučené tloušťky.
Pokládka na nové betonové povrchy
Hloubka založení, kvalita, armování a tloušťka nového podkladního betonu závisí na budoucím účelu a použití zhotovované plochy, proto doporučujeme řešit tyto parametry s Vaším odborným projektantem.
Povrchy TopStone lze pokládat na beton již po 5 dnech od jeho realizace, v tomto případě je ovšem nutné použít penetraci.
Penetrování podkladů
Penetraci podkladu doporučujeme i přes to, že má materiál TopStone samopenetrační vlastnosti.
Dojde tak k ideálnímu přilnutí povrchů TopStone k podkladu a k prodloužení životnosti celého systému. Z našeho výrobního sortimentu nabízíme a doporučujeme penetraci TopFix. Penetrování je jednoduché a lze provézt v jednom kroku s pokládkou materiálu TopStone. Pozor v případě pokládky povrchů na nově zrealizované betony (stáří do 1 měsíce) od realizace je nutné z důvodů vysoké vlhkosti podkladního betonu vždy podklad penetrovat.
Dilatování
V případě, že podkladní beton, ať už nový nebo původní, obsahuje dilataci, je nutné dilatovat povrch TopStone ve stejném místě také, a to tak, že novou dilatační lištu vložíme nad původní dilatace podkladního betonu. Pokud dilataci podklad nemá, není nutné dilataci vkládat ani do povrchu TopStone. Údržba povrchu Povrch TopStone je bezúdržbový. V zimě sníh uklízíme hrablem. Po zimě doporučujeme povrch omýt hadicí či tlakovou vodou. Dále povrch nepotřebuje z pohledu jeho funkce či vlastností další údržbu. Pokud hodlá uživatel povrchu posílit lesk materiálu namísto přirozeného přírodního vzhledu, je možno použít revitalizační nátěr. Tento nátěr povrch oživí a posílí pevnostní vlastnosti celého podlahového systému.
Životnost
Nejdéle položený povrch TopStone je v Beskydech a byl nositelem této technologie položen v roce 1996. Z pohledu funkce je povrch beze změny.

Ukázky možné realizace

Kamenný koberec TOPSTONE – plnivo říční kamínek s cenou

Kamenný koberec TOPSTONE – plnivo mramor drcený s cenami dle skupin

Nové izolace folií balkonů a teras – kvalita v ploše i detailech