Flexibilní obklady

Flexibilní kamenné obklady

Úvod

Tyto flexibilní kamenné obklady „Assembly unit flexible elastic stone facings“ splňují mnohá kritéria a stále více architektů a stavebníků je využívá už při projektování výstavby nových bytových domů. Kamenné obklady jsou vyrobeny z drceného mramoru a přírodního křemičitého písku speciální technologií. Po nalepení se propojí speciální složka, díky které drží obklad pohromadě a je možno ho ohýbat stříhat a flexibilní lepidlo. Tímto procesem obklad zkamení. Je pro něj charakteristická lehkost, ohebnost, pružnost, odolnost, stálobarevnost, flexibilita. Jedná se o jedinečný a unikátní obklad. Jsou omyvatelné, odolné proti mrazu i teplu, paropropustné. Díky jejich ohebnosti jsou vhodné na plochy tvarované, zaoblené, kulaté i hranaté např. rohy. Nejčastěji se používají jako ozdobné sokly nově zateplených budov a pro renovaci všech betonových ploch. Jejich velkou výhodou je, že po nalepení a vytvrzení vytváří ochrannou vrstvu obkládané plochy. Lepí se flexibilním lepidlem na obklady a po nalepení na plochu ztvrdnou. Ve výrobě jsou vyrobeny v tloušťce 2-4 mm v pravidelných rozměrech jako ozdobné cihly, staré cihly anglický styl, pásky nebo v nepravidelných rozměrech jako štípaný a lámaný kámen, mini kámen, skála, velmi stará cihla, haklík a další možné tvary. Každý kus obkladu má ochrannou fólii proti ušpinění samotným lepidlem při aplikaci. Dodávají se v širokém barevném provedení. Po dohodě je možné dodat individuální barvu při odběru od 100m2. Uplatnění najdou ohebné kamenné obklady na mnoha venkovních i vnitřních plochách např. sokly, průčelí, sloupy, komíny, vjezdy, oblouky, krby ale i barové pulty. Je možné s nimi obložit i dřevěné plochy. Pro svou pružnost a nízkou hmotnost jsou velice vhodné na jakékoli plochy. Výjimkou jsou koupelny a wellness, kde se musí lakovat.
Flexibilní kamenné obklady jsou v základních 70 odstínech a v 11 tvarech tj. 770 vzorů provedení.

12 nej Výrobku Flexibilních obkladů

₪ každý kus obkladu má ochrannou folii proti zašpinění při lepení.
₪ každý kus se dá ohýbat a stříhat ale po nalepení zkamení.
₪ každý kus je paropropustný a mrazu odolný po nalepení.
₪ ekologický výrobek z přírodních materiálů.
₪ po nalepení jednoduchá údržba a čištění.
₪ obklad je lehký a nezatíží zdivo, 1m2 / 4,5 kg.
₪ koupit pouze v sídle společnosti a provozovně ASSEMBLY UNIT s.r.o. a u jejich obchodních partnerů.
₪ jednoduchá pokládka svépomocí a zvládne to i nezkušený obkladač.
₪ je cenově nejlevnější od 1 do 49m2 / 459Kč i s DPH. Nikdo není levnější.
₪ vylepšená technologie lepení na nesavé materiály.
₪ každá zakázka je vyrobena na míru zákazníka.
₪ komplexní servis, takže pokud vám pochybí třeba 1 ks koupíte jen 1 ks a nemusíte kupovat nic zbytečně navíc.

Nejčastější použití a názvy: ohebný obklad, obklady na krby, kamenný obklad na fasádu, kamenný obklad do interiéru, obklady z přírodního kamene, ochranný obklad, exklusivní obklad, prostě TOP VÝROBEK.

Systémové řešení ochrany fasád a soklů

Mnoho lidí si myslí, že flexibilní kamenné obklady jsou marmolit, s marmolitem nemají nic společného. Marmolit se natahujete zednickou stěrkou, kdežto flexi obklady se lepí jednotlivě, co je ale hlavní, že u Flexi obkladů po zimě neřešíte popraskanou strukturu omítky fasád či soklů. Flexi obklady při mrazech nepraskají, odolávají a tím se neodlepí od zdi jako jiné materiály např. právě marmolit nebo keramické obklady. Velký rozdíl je i v tom, že Flexi obklady jsou vyrobeny z přírodních materiálů a tím jsou paropropustné a nemění svůj tvar. Marmolit nebo klasické obklady paropropustné nejsou a proto, když za ně zateče voda tak v zimě praskají a odlepí se ode zdi. S Flexi obklady máte odlehčenou povrchovou úpravu zateplených či nezateplených soklů, fasád a to tvary skály, kamene, mini kamene, haklíku nebo tří druhů provedení cihel. Váha obkladu je 4,5 kg na 1 m2 bez lepidla. Provedení samotné fasády nebo soklu flexibilními obklady vám udělá dekorativní provedení, které nemá nikdo jiný. Provedení obkladů a systém lepení je takový, že každá budova či nemovitost, kde se použije flexi obklad je originál a není možné mít dva stejné. Toto systémové řešení pro ochranu vašich fasád, soklů, zídek, plotů a zdí je ideální proti povětrnostním podmínkám. Velmi dobře se po obkladech pnou i dekorační rostliny například psí víno, přitom obklad stále dýchá díky paropropustností. Jeho samotná údržba je velmi jednoduchá, v případě zašpinění se provádí jednoduše ostřikem a to tlakovou hadicí tzv. wapkou. Obklad má i další výhody, jedna z nich je ochranná funkce proti propíchnutí nebo oděru, např. když někdo hrubě odloží své kolo o zateplení nemusíte se bát, že vám řídítky propíchne nebo poškodí obklad. Dalšími výhodami je to, že můžete koupit i jeden kus. Navíc je garance barevné provedení, když se rozhodnete za 5 let a budete chtít pokračovat s obložením dalších ploch tak nikdo nepozná rozdíl. Můžeme říci že, Flexi obklady jsou i ekologické a to z důvodu že jsou použity jen přírodní materiály jako drcený mramor, štěrky a akrylátové pojivo, které je po nalepení nahrazeno flexibilním lepidlem, proto obklad z kamení.

Obklady do interiéru

Proměňte svůj interiér domu nebo bytu v útulný domov. Uplatnění najdou tyto ohebné kamenné obklady (flexi obklady) na mnoha vnitřních plochách např. soklíky, sloupy, komíny uvnitř místností, oblouky, krby ale i barové pulty. Je možné s nimi obložit i dřevěné plochy jako jsou OSB desky, dřevotříska a jiné materiály sádrokarton, kov, plech, plast. Pro svou pružnost jsou velice vhodné na jakékoli plochy v domě i bytě. Proměňte svůj domov díky naším flexibilním obkladům na zajímavé stěny v interiéru, ať už je použijete celoplošně nebo jen jako zajímavý detail. Flexi obklady vnitřních stěn, tvaru skály, kamene, haklíku, pásků, nebo cihly ve třech provedeních jako okrasná cihla, bouraná cihla, ale i jako stará cihla. Lze jimi vytvořit obložení či je použít ke zvýraznění jedné z interiérových stěn nebo její části. Tyto flexibilní obklady, které jsou věrnou imitací a vypadají velice věrohodně. Jedná se o přírodní obklad, vyrobený z drceného mramoru a štěrků, jsou cenově dostupnější a mají nižší celkovou váhu než klasické obklady.

Obklady na fasády

Dávno je pryč doba, kdy byly všechny domy stejné a vypadaly jako šedé nebo béžové krabičky s minimálním rozdílem. Fasády byly nudné a nedokázaly nijak zaujmout. Jedním z dekoračních stavebních materiálů je flexibilní kamenný obklad na fasádu nebo také řečeno flexi obklad.

Obklady na krby

Obklady krbů či stěn z ohebných obkladů, flexi obkladů, vám zaručují originální vzhled z přírodního a ekologického materiálu. Krby jsou v současné době opět oblíbené zejména v interiérech novostaveb.

Typy a tvary

Kód pro označení Označení typu a tvaru
O   Ozdobná cihla
Pravidelný obdélníkový tvar 243×73 mm 52 ks/m2
B   Bouraná cihla
Obdélníkový tvar s nepravidelnými rohy 243×73 mm 52 ks/m2
A   Stará cihla
Obdélníkový tvar s nepravidelnými rovinami a okraji 243×73 mm 52 ks/m2
S   Skála
Nepravidelné tvary připomínající skálu 19 ks/m2
K   Ozdobná cihla
Nepravidelné tvary připomínající kámen 36 ks/m2
H   Haklík
Čtverce a obdélníky různých rozměrů 14 ks/m2
P   Pásky
Pravidelný obdélníkový tvar 30×970 mm JEN OSOBNÍ ODBĚR 32 ks/m2
M   Mini
Nepravidelné tvary připomínající kámen v menší variantě 69 ks/m2
V   50 x 50
Nepravidelné čtverce 480×470 mm 4 ks/m2
C   100 x 100
Nepravidelný čtverce 985×985 mm 1 ks/m2 JEN PRO SMLUVNÍ PROŠKOLENÉ PARTNERY.
R   Rohová cihla
Pravidelný obdélníkový tvar 32ks rohových 363×73 mm, 2ks standartních 243×73 mm, = 1/m2

Ceník

NA TOTO ZBOŽÍ JE NUTNÁ ZAPLACENÁ ZÁLOHA (dle množství m2 objednaného obkladu).

Prodejní cena pro konečné zákazníky s DPH.
458,90,- Kč s DPH při jednorázovém odběru zboží od 1m2 do 50m2
446,85,- Kč s DPH při jednorázovém odběru zboží od 51 m2 do 200m2
434,75,- Kč s DPH při jednorázovém odběru zboží od 201m2 do 999m2

Termíny dodání

praxe je týden od objednání, ale:

  • do 10 dní od úplné úhrady kupní ceny a to do 150 m2
  • do 20 dní od úplné úhrady kupní ceny a to do 300 m2
  • do 30 dní od úplné úhrady kupní ceny a to od 301 m2 do 4400 m2 (kamion)
  • do 45 dní od úplné úhrady kupní ceny a to od 4401 m2 do 8000 m2
  • do 60 dní od úplné úhrady kupní ceny a to od 8001 m2 do 14000 m2

Nabídka Flexi obkladů je základních 35 odstínů a 9 tvarů tj. 385 vzorů. Je jediná na světě s takovým výběrem!

Technický list

Název výrobku – Flexibilní kamenný obklad DELAP®
CERTIFIKACE 2015 – Povrchová úprava ETICS – DELAP flexibilní kamenný obklad

Charakteristika výrobku

Lehké ohebné obklady použitelné v interiéru i exteriéru. Obklady jsou vyrobené z přírodních materiálu. Je pro ne charakteristické, že jsou pružné, odolné, stálobarevné a paropropustné. Jsou ohebné, a proto jsou vhodné zvláště na plochy tvarované, zaoblené či hranaté (např. rohy).

Použití

Obklady jsou vhodné např. pro svislé plochy domů, fasád, soklu, plotů, zídek, obložení zděných krbu. Široké použití najdou také v interiéru při dekoraci a oživení částí nebo celých stěn, dveří nebo oken. Jejich použití je vhodné jak v novostavbách, tak i u rekonstrukcí starších budov. Díky své nízké hmotnosti jsou vhodné i na zateplovací systémy.

Výhody

  • Ohebnost – obklady jsou vhodné pro obkládání zakřivených ploch
  • Možnost obkládání rohu bez nutnosti kupování speciálních kusu – obklad se ohne přes roh
  • Nízká hmotnost
  • Po nalepení nehořlavost
  • Vysoká paropropustnost

Materiál a složení

Jedná se o flexibilní obkladový materiál se strukturovaným povrchem, který je dále rozdělen na jednotlivé obklady. Na lícové straně obkladu se nachází samolepící ochranná fólie, která se po nalepení a vyspárování obkladu odstraní. Jako základní suroviny jsou používány vysoce kvalitní materiály: drcený přírodní mramor a barevný křemičitý písek, k jejichž spojení je použito kombinované akrylátové lepidlo.

Barevné provedení

Standardní barevné provedení najdete ve vzorkovníku obkladu ASSEMBLY UNIT s.r.o. nebo na internetových stránkách www.flexibilniobklady.cz. Na přání zákazníka je možné obklady vyrobit v libovolných barevných kombinacích. Z důvodu použití přírodních materiálu se mohou barevné odstíny v jednotlivých dodávkách mírně lišit. Obklady určené na jednu plochu doporučujeme objednat současně.

Technické parametry

Parametr Hodnota Jednotka Norma
Hmotnost 4,5 ± 0,5 kg kg
Teplotní odolnost po nalepení -25 až +60 °C °C
Vodotěsnost max 0,1 l.m-2 ČSN 73 2578
Prostup vodních par min 6L m2/24hod ČSN EN ISO 7783-2
Teplota zpracování (lepení obkladu) +15 až +30 °C °C

Rozměry a tvarové varianty

Tloušťka obkladu je 2-4mm, čímž je dosaženo přírodního vzhledu. Balení 1m2 obkladu má před nasekáním rozměry cca 98×96 cm a včetně spár pokryje plochu nejméně 1m2. Obklady jsou vyráběny v několika tvarových variantách, které podrobněji popisuje následující tabulka.

Varianta Popis tvaru Počet ks v 1 m2 Rozměry
Skála nepravidelné tvary připomínající skálu 19 ks
Kámen nepravidelné tvary připomínající kámen 36 ks
Ozdobná cihla pravidelný obdélníkový tvar 52 ks 243×73 mm
Stará cihla (old) nepravidelný obdélníkový tvar 52 ks 243×73 mm
Rohová cihla* pravidelný obdélníkový tvar, 2ks standartních 32 ks 360×73 mm
Bouraná cihla obdélníkový tvar s nepravidelnými okraji 52 ks 243×73 mm
Mini nepravidelné tvary připomínající kámen v menší variantě 69 ks
Haklík čtverce a obdélníky různých rozměrů 14 ks
Pásky pravidelný obdélníkový tvar 3×92 32 ks
50 x 50 nepravidelné čtverce 47×48 4 ks 480×470 mm
100 x 100 nepravidelný čtverec 99×99 neseříznuté hrany 1 ks 980×980 mm

* Obklady „Rohová cihla“ je možné použít v kombinaci s ozdobnými cihlami pro obkládání rohu, čímž je docíleno efektu použití skutečných cihel.

Vhodná lepidla a lepení obkladu

Při lepení je nutné dodržet montážní a uživatelský návod pro obklady. Pro lepení se používá cementové flexibilní mrazuvzdorné lepidlo třídy C2 dle EN 12004 (stavební lepidlo pro lepení keramických obkladu). Lepidlo je nutné vybrat s ohledem na podkladový materiál a okolní podmínky. K lepení je také možné použít již namíchaná lepidla v tekutém stavu, která je také možno nechat natónovat (v tónovacích centrech). Velký vzor 100×100 minimální teplota při lepení a stříhání 16°C !!!

Příprava podkladu

Podklad musí být pevný, čistý, soudržný, únosný, suchý, nepromrzlý, bez uvolňujících se částic, zbavený prachu, mastnoty, nečistot a solných výkvětu a mít dostatečnou soudržnost a nosnost. Nevhodný podklad, nebo jeho části je nutné očistit nebo odstranit. Silné savé a nestejnoměrné savé podklady je nutné předem napenetrovat penetrací.

Vhodné podklady

Vápenocementové a cementové omítky, sádrokarton, beton a jiné minerální podklady, dobře soudržné minerální, disperzní a silikátové omítky (nové i staré). Po úpravě i jiný materiál, např. OSB desky, či jiné povrchy.

Čištění

Obklady je možné čistit vodou, kartáčkem nebo tlakovým čističem (wap).

Balení a skladování

Obklady jsou baleny v papírových krabicích po 3 nebo 4m2. Obklady skladujte v originálním obalu v uzavřené místnosti v suchu při teplotách od 5°C do 40°C. Krabice je nutné skladovat ve vodorovné poloze. V jednom sloupci (na sobě) je možné skladovat maximálně pět krabic. Maximální doba skladování je 12 měsíců od data prodeje.

Záruční doba

Záruční doba flexibilních ohebných kamenných obkladu je 24 měsíců od data prodeje.

Související dokumenty

Ohebné obklady DELAP®. – Montážní a uživatelský návod
Lepidlo – Návod k použití

Veškeré údaje vycházejí z našich dlouholetých znalostí a zkušeností. Vzhledem k rozdílným podmínkám při realizacích a k množství používaných materiálu slouží naše písemné a ústní poradenství jako nezávazné doporučení. V případe pochybností a nepříznivých podmínek doporučujeme provést vlastní zkoušky, popřípadě si vyžádat odbornou technickou konzultaci. Používejte pouze doporučené výrobky a dbejte pokynu jejich výrobců.

Lepidlo ASSEMBLY C2TE S1

pro lepení flexibilních kamenných obkladů a dlažeb včetně materiálů s extrémně nízkou nasákavostí (např. vysoce slinutých dlaždic skupiny BIa s nasákavostí menší než 0,5 % a desek z přírodního kamene). Aplikace ve vnitřním i vnějším prostředí na běžné i problematické podklady. Vynikající na podklady, u kterých dochází k rozměrovým změnám v důsledku velkého tepelného pnutí (např. vytápěné podlahy do teploty +70 °C nebo osluněné terasy). Užití do prostor trvale zatížených stékající nebo tlakovou vodou (bazény, brouzdaliště, jezírka). Vhodné na dlažby zatěžované pojezdem osobních automobilů, vysokozdvižných vozíků, apod. s celkovou hmotností do 3,5 t. Řešení pro obtížně obkladatelné podklady – staré obklady a dlažby, betonové prefabrikáty, litý železobeton, dřevo, dřevotřískové, cementotřískové desky, umakart apod. (plochy je nutno předem opatřit spojovacím můstkem). Jednoduché zpracování, snížený skluz a prodloužený otevřený čas, vysoká stálost a pevnost, mrazuvzdornost a vysoká flexibilita.

SLOŽENÍ: Kamenivo, cement (šedý nebo bílý), redispergovatelný polymer a další přísady zlepšující zpracovatelské a užitné vlastnosti lepidla. Zlepšené, deformovatelné cementové lepidlo se sníženým skluzem a prodlouženou dobou zavadnutí, druh / třída C2TE S1 podle EN 12004+A1

Použití v praxi: vnitřní nebo venkovní instalace obkladových prvků na stěnu nebo podlahu

Návod lepení

1) vybalení krabice a rozebrání – roztrhání podseknutých dílů

2) nanášení lepidla na obklady, 3-4 mm tloušťky se zubatým hladítkem

3) umístění na ploše, celý kus je nutno zatlačit do lepidla

4) stříhání jednotlivých kusů nůžkami

5) spárování, lepidlo je samostatná lepící hmota

6) odstranění ochranné fólie – papíru

Ukázky realizací

FLEXIBILNÍ KAMENNÉ OBKLADY – PRODEJNÍ CENY

RT DESKY – PRODEJNÍ CENY

PU DESKY S DRÁŽKOU – PRODEJNÍ CENY

PU DESKY BEZ DRÁŽKY – PRODEJNÍ CENY

PÍSKY A ŠTĚRKY RJS – PRODEJNÍ CENY